Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w związku z rozbojem

Data publikacji 10.04.2013

Już po pół godziny od zgłoszenia policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Za przestępstwo takie grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dziś około godziny 11:00 w Kędzierzynie – Koźlu, według ustaleń policjantów, w jednej z placówek bankowych doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Do placówki miał wejść zamaskowany mężczyzna, który oświadczył, że jest to napad. W banku znajdowała się pracownica oraz klientka, która wybiegła na zewnątrz lokalu i poprosiła będącego w pobliżu mężczyznę o pomoc. Przypadkowy przechodzień chciał pomóc kobiecie usiłując zatrzymać mężczyznę.

Według dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów, pomiędzy przechodniem, a sprawcą rozboju prawdopodobnie doszło do szarpaniny, w trakcie której napastnik zranił ostrym przedmiotem mężczyznę udzielającego kobietom pomocy. Sprawca natychmiast zbiegł z miejsca zdarzenia. Rannego mężczyznę przewieziono do szpitala.

Kilka minut po zgłoszeniu na miejsce przestępstwa przyjechali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie – Koźlu. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W poszukiwaniach  policjanci użyli również psa tropiącego. Inna grupa policjantów, na miejscu zdarzenia, zbierała ślady kryminalistyczne i rozmawiała ze świadkami przestępstwa. Działaniami funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia kierował Komendant Powiatowy Policji w  Kędzierzynie – Koźlu. Czynności procesowe w ramach prowadzonych działań były podejmowane w ścisłej koordynacji z Prokuraturą Rejonową w Kędzierzynie-Koźlu.

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu na miejsce przestępstwa skierował również policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu. 

W trakcie penetracji miasta o godzinie 11:30 na ul. Przyjaźni w Kędzierzynie-Koźlu funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla, który według policjantów mógł mieć związek z rozbojem. Mężczyzna nie stawiał oporu. Policjanci ujawnili przy nim kilka tysięcy złotych.

Poczynione ustalenia i rozmowa z zatrzymanym 33-latkiem dały funkcjonariuszom podstawę do podejrzewania go dokonanie przestępstwa. Policjanci w trakcie dalszych czynności będą ustalać czy znalezione przy mężczyźnie pieniądze pochodzą  z rozboju. Zatrzymany przewieziony został do kędzierzyńskiej komendy. Policjanci w dalszym ciągu prowadzą w tej sprawie czynności.

(KWP w Opolu / pt)

 

Powrót na górę strony