Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja naukowa „Miejsce zdarzenia”

Data publikacji 11.04.2013

W ramach warszawskich targów „Crime Lab” rozpoczęła się konferencja naukowa i warsztaty „Miejsce zdarzenia”. Udział w nich biorą eksperci Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, przedstawiciele świata nauki oraz zespoły techniki kryminalistycznej z Polski, Czech i Słowacji.

Na terenie Centrum Targowo Kongresowego MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie rozpoczęły się targi CrimeLab. W ich ramach odbywa się międzynarodowa konferencja poświęcona oględzinom miejsca zdarzenia, której organizatorami są Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Europejska Sieć Instytutów Nauk Sądowych – ENFSI oraz Fundacja „Europejskie Centrum Inicjatyw w Naukach Sądowych”.

Konferencja ta jest kolejnym spotkaniem praktyków i naukowców, odbywającym się w ramach Międzynarodowego Forum Standardy w Kryminalistyce. Głównym jej celem jest utworzenie interdyscyplinarnej przestrzeni współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie kryminalistycznego miejsca zdarzenia oraz wytyczenie kierunków działań zmierzających do wypracowania powszechnie obowiązujących standardów. Przedsięwzięcie jest skierowane do praktyków, przedsiębiorców oraz osób prowadzących badania naukowe.

Ostatniego dnia targów przewidziane są także warsztaty, w których wezmą udział grupy techników z Czech, Słowacji i Polski.

rh, forumkryminalistyki.edu.pl
 

Powrót na górę strony