Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sądowy zakaz, amfetamina oraz produkty pochodzące z przemytu powodem ucieczki 24-latka

Data publikacji 11.04.2013

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uciekali oplem chcąc uniknąć kontroli drogowej. Kierujący pojazdem popełnił szereg wykroczeń drogowych m.in. jechał chodnikiem pomiędzy idącymi nim ludźmi. Podczas zatrzymania okazało się, że kierujący ma zakaz prowadzenia pojazdów, na dodatek w pojeździe przewożone były papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz paliwo. Policjanci w oplu znaleźli także amfetaminę. 24-letni kierowca oraz 33-letni pasażer zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 24-latek usłyszał już zarzuty.

We wtorek tuż przed godz.13.00 na jednej z ulic w Kętrzynie policjanci postanowili zatrzymać do kontroli osobowego opla. Kierujący nie reagował na wyraźne sygnały do zatrzymania samochodu. Jego reakcja była wręcz odwrotna. Mężczyzna wyraźnie przyspieszył, popełniając przy tym szereg wykroczeń m.in. jadąc pod prąd na rondzie czy po chodniku pomiędzy idącymi tam ludźmi. Policjanci po kilku minutach zatrzymali pojazd. Bardzo szybko wyjaśnił się powód ucieczki 24-latka. Jak się okazało, kierujący ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. To nie jedyny powód jego ucieczki. Podczas przeszukania auta, w torbie podróżnej oraz w plecaku policjanci znaleźli 410 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, ponad 100 litrów paliwa, a także woreczek strunowy z białym proszkiem. Jak ustalili funkcjonariusze była to amfetamina. Dokładnie taką samą substancję podczas dalszych czynności ujawnili pod klapką telefonu komórkowego kierowcy. 

W trakcie przesłuchania 24-latek oznajmił, że substancję tę znalazł w Rosji i tak naprawdę nie wie co to jest. Policjanci podejrzewali, że kierowca oraz jego pasażer zażywali wcześniej amfetaminę. Badanie krwi potwierdziło te przypuszczenia. Zarówno 24 jak i 33- latek w tym dniu znajdowali się pod wpływem tego środka, obaj nie wiedzieli, w jaki sposób dostała się ona do ich krwioobiegu.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Kierowca przyznał się do popełnienia wykroczeń drogowych. Wkrótce usłyszy zarzuty dotyczące popełnionych przez niego przestępstw.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony