Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brak wyobraźni mógł doprowadzić do tragedii

Data publikacji 11.04.2013

Strzeleccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem, który - jak się okazało - wykazał się wyjątkowym brakiem wyobraźni. 53-letni kierujący mercedesem wiózł do pracy 14 osób, a mógł 9. Dodatkowi pasażerowie siedzieli na drewnianej ławce i dwóch pokojowych krzesłach.

Mimo działań prowadzonych przez policję, adresowanych do firm przewożących osoby, a także apeli funkcjonariuszy ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów i zachowanie rozwagi - w dalszym ciągu zdarzają się przewoźnicy ignorujący zasady bezpieczeństwa.  Dowodem tego jest zachowanie 53-letniego kierowcy, który w mercedesie służącym do przewozu osób wiózł 14 pasażerów, choć mógł jedynie 9. Jak się okazało, 5 osób siedziało z tyłu na dostawionej ławeczce oraz dwóch krzesłach.

Kierujący mercedesem za ten brak odpowiedzialności ukarany został mandatem w wysokości tysiąca złotych, a jego konto zasiliło 5 punktów karnych. Z uwagi na zły stan techniczny pojazdu, policjant zatrzymany również dowód rejestracyjny mercedesa.

(KWP w Opolu / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.6 MB)

Powrót na górę strony