Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania po meczu Ekstraklasy

Data publikacji 14.04.2013

Dziewięciu kibiców zostało zatrzymanych w związku z wczorajszym meczem piłki nożnej Ekstraklasy rozgrywanym pomiędzy drużynami Wisły Kraków i Legii Warszawa. Za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych odpowiedzą przed sądem.

Większość z nich została zatrzymana jeszcze przed meczem, w pobliżu stadionu – za próbę wniesienia na trybuny środków pirotechnicznych oraz zakłócanie porządku (np nie stosowanie się do poleceń służb porządkowych, naruszenie nietykalności cielesnej pracowników ochrony i znieważenie interweniujących funkcjonariuszy). Pięciu mężczyzn w wieku od 24 do 30 lat (czterej z nich to kibice Legii, jeden Wisły) próbowało przejść przez bramki mając przy sobie zabronione wyroby pirotechniczne – zgodnie z przepisami jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z kibiców – 29 letni mieszkaniec Krakowa - usiłował wejść na mecz będąc pod znacznym wpływem alkoholu, wdał się w sprzeczkę z pracownikami ochrony a w trakcie interwencji Policji znieważył funkcjonariuszy. Także 34 letni krakowianin odpowie za awanturowanie się z ochroną i naruszenie nietykalności cielesnej pracownika ochrony, a inny, 29 – letni kibic Wisły za rzucenie przedmiotem mogącym stworzyć zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa innych osób.

Tuż po meczu krakowscy policjanci zatrzymali 18 – letniego mieszkańca Krakowa który w trakcie imprezy masowej rzucił z trybun środek pirotechniczny (popełnione przez niego przestępstwo zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu i dostrzeżone przez funkcjonariuszy, którzy oczekiwali już na 18 – latka po zakończonym meczu).

Zatrzymani mężczyźni wkrótce zostaną przesłuchani i doprowadzeni do sądu .

KWP Kraków/gp
 

Powrót na górę strony