Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sutenerzy

Data publikacji 15.04.2013

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kaliskiego podejrzanych o czerpanie korzyści finansowych z prostytucji. Obaj trafili do aresztu na trzy miesiące. Sprawcom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Krotoszyna, Pleszewa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali w środę dwie osoby, którym przedstawiono zarzuty czerpania korzyści majątkowej z prostytucji. Sprawcy są mieszkańcami powiatu kaliskiego w wieku 33 i 36 lat. Młodszy z nich został zatrzymany w Pleszewie, natomiast starszy w Krotoszynie.  Agencję towarzyską w Pleszewie prowadzili od 2009 roku, a tzw. „mieszkaniówkę” w Krotoszynie od początku marca br. Z procederu uczynili sobie stałe źródło utrzymania.

Krotoszyńscy funkcjonariusze od kilku tygodni zajmowali się zbieraniem materiałów dowodowych obciążających sutenerów. Śledczy m.in. przesłuchali kobiety z Polski i zagranicy.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu rejonowego obaj zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w  Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony