Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani do „ustawki”

Data publikacji 16.04.2013

Policjanci zatrzymali kolejnych 4 pseudokibiców, którzy uczestniczyli w tak zwanej „ustawce”. Do chuligańskiej bójki pomiędzy kibicami z Podbeskidzia doszło w czerwcu 2009 roku na terenie powiatu żywieckiego. Śledczy ustalają kolejnych uczestników ustawki.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Katowicach, komendy powiatowej w Żywcu oraz komendy miejskiej w Bielsku-Białej zatrzymali kolejnych pseudokibiców, podejrzanych o udział w bójce. Do ustawki pomiędzy sympatykami klubów „BKS” Bielsko-Biała i „Czarnych-Góral” z Żywca doszło 14 czerwca 2009 roku. W bójce uczestniczyło około 100 osób. Policjanci ze specjalnej grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości stadionowej ustalili kolejnych uczestników ustawki, z których pierwsi już usłyszeli zarzuty.

Zatrzymanym w wieku od 29 do 36 lat za udział w bójce grozi do 3 lat więzienia. Cała czwórka nie przyznała się do zarzucanego im czynu. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Śledczy zapowiadają dalsze zatrzymania pseudokibiców w tej sprawie.

(KWP w Katowicach / pt)

Powrót na górę strony