Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał pomóc... w popełnieniu samobójstwa

Data publikacji 01.10.2007

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali mężczyznę, który nastolatce poznanej za pośrednictwem internetowego komunikatora doradzał….. jak popełnić samobójstwo. Oferował nie tylko pomoc merytoryczną, ale i dostarczenie trucizny. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli różne chemikalia, wśród nich prawdopodobnie bardzo trujący tritlenek arsenu.

Informacja, z jaką do dyżurnego komendy Policji na warszawskim Mokotowie zgłosił się ojciec 16- latki brzmiała bardzo poważnie. Dziewczyna za pośrednictwem internetowego komunikatora poznała mężczyznę, któremu zwierzyła się ze swoich problemów. 16- latka w rozmowie poinformowała swojego nowego znajomego, że myśli o popełnieniu samobójstwa. Ten zaoferował swoją pomoc w znalezieniu sposobu na realizację pomysłu.

W trakcie wymiany korespondencji dziewczyna i jej rozmówca rozważali wiele możliwości. Ostatecznie mężczyzna zaproponował wykorzystanie do tego celu trucizny. Zapewnił 16- latkę, że jest w stanie dostarczyć jej odpowiedni specyfik.

Do akcji wkroczyli kryminalni. Wykorzystując wszelkie dostępne środki techniczne, ustalili adres i lokalizację komputera, wykorzystywanego przez internautę. Specjalny zespół policjantów udał się do jego domu. W środku był 21- letni mężczyzna i jego matka. W jego pokoju policjanci zabezpieczyli różne środki chemiczne. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy wśród znalezionych substancji nie ma przypadkiem bardzo trującego środka znanego jako arszenik (tritlenek arsenu). Zabezpieczono również komputer, wykorzystywany do prowadzenia korespondencji.

21-latek trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dzisiaj zostanie on przesłuchany przez prokuratora.

Powrót na górę strony