Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za zmuszanie do prostytucji i czerpanie z niej korzyści

Data publikacji 19.04.2013

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom zatrzymanym przez lubińskich policjantów w związku z podejrzeniem o zmuszanie kilku kobiet i małoletniej do prostytucji i czerpanie z niej korzyści. Wobec dwóch zatrzymanych sąd już zastosował tymczasowy areszt.

Na ślad przestępczego procederu funkcjonariusze wpadli po tym, jak w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Lubina znajduje się kilka kobiet oraz małoletnia, które zmuszane są groźbami i przemocą do uprawiania prostytucji. Z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą wynika, że zmuszane pod groźbą do prostytucji kobiety, musiały oddawać sutenerom pieniądze pochodzące z nierządu.

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy powiatowej w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali trzech podejrzanych w tej sprawie. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Legnicy, Lubina i Wrocławia w wieku od 24 do 33 lat. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu.

Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec dwóch podejrzanych – 24 i 33 – latka - tymczasowy areszt na trzy miesiące. Wobec trzeciego z zatrzymanych prokuratura zastosowała poręczenie majątkowe.

Policjanci w dalszym ciągu badają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanym, za czyny o które są podejrzani, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony