Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narazili Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 150 tys. zł

Data publikacji 19.04.2013

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w jednym z garaży na terenie miasta przechowywali ponad 160 kg tytoniu niewiadomego pochodzenia. Policjanci sprawdzają skąd pochodził nielegalny towar, a także czy podejrzani zajmowali się również handlem bezakcyzowym tytoniem. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło na terenie Starego Miasta. Tuż po 12:00 policjanci z rewiru dzielnicowych, z Komisariatu Policji Stare Miasto we Wrocławiu, pełniąc służbę zwrócili uwagę na jeden z otwartych garaży - postanowili zajrzeć do środka. W garażu byli mężczyźni, którzy rozpakowywali tytoń. Jeden z nich na widok policjantów podjął próbę ucieczki, jednak po chwili został zatrzymany. Na miejscu policjanci znaleźli worki oraz opakowania z tytoniem niewiadomego pochodzenia. Wysokość strat poniesionych przez Skarb Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy oszacowano na kwotę ponad 150 tys. złotych.

Mężczyźni, mieszkańcy województwa lubuskiego w wieku 19 i 21 lat, zostali zatrzymani.

Funkcjonariusze sprawdzają m.in. skąd pochodziło zabezpieczone mienie, a także czy podejrzani zajmowali się również handlem nielegalnym tytoniem.

Za czyny, o które są podejrzani, zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Film Narazili Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 150 tys. zł

Opis filmu: tytoń


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Narazili Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 150 tys. zł (format flv - rozmiar 16.47 MB)

Powrót na górę strony