Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia na lotnisku

Data publikacji 24.04.2013

Załoga samolotu z 200 osobami na pokładzie zgłasza problemy z silnikami. Podczas awaryjnego lądowania maszyna uderza w ziemię i przełamuje się na dwie części. Tylna rozpada się na kawałki, a silnik i resztki podwozia ocalałej maszyny staje w płomieniach. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń, w których uczestniczyli dzisiaj śląscy policjanci.

Ponad 100 policjantów z kilku jednostek garnizonu śląskiego wzięło dzisiaj udział w ćwiczeniach zorganizowanych przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Odbyły się one na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego  ,,Katowice" w Pyrzowicach.

Scenariusz działań zakładał przeprowadzenie akcji ratunkowej w przypadku katastrofy lotniczej.  Policjanci mieli za zadanie wygrodzić i zabezpieczyć specjalne strefy, umożliwić sprawny i szybki dojazd innym służbom ratunkowym na miejsce zdarzenia oraz przeprowadzić czynności procesowe po zakończonej akcji ratunkowej. 

Celem działań było między innymi zweryfikowanie obowiązujących procedur w przypadku katastrofy. Jednocześnie sprawdzenie reakcji oraz współdziałania służb , w tym Policji, oraz innych podmiotów przewidzianych do podjęcia działań w trakcie zaistnienia katastrofy lotniczej.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony