Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja plantacji konopi niedaleko Włocławka

Data publikacji 26.04.2013

Policjanci zlikwidowali największą w ostatnich latach nielegalną plantację konopi indyjskich na terenie powiatu włocławskiego. Zabezpieczono ponad 1700 sztuk roślin. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Włocławscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej od miesiąca prowadzili działania w celu ustalenia miejsca uprawy konopi indyjskich. Kryminalni zlokalizowali nielegalną plantację oraz ustalili osobę, która mogła zajmować się uprawą roślin.

Wczoraj policjanci wkroczyli na posesję, gdzie w zakamuflowanych pomieszczeniach piwnicznych zabezpieczyli  ponad 1700 szt. roślin konopi indyjskich w różnej fazie rozwoju, od sadzonek do dorosłych roślin. Biegły określił, że z 767 dorosłych roślin można by było uzyskać około 22 kg gotowego narkotyku. Policjanci odkryli, że wejście do piwnic zasłonięte było regałem oraz zasuwą otwieraną za pomocą pilota. Rośliny miały stworzone dogodne warunku do wegetacji dzięki specjalnym lampom ogrzewającym, odpowiedniej wentylacji oraz systemowi nawadniania. Ponadto w każdym pomieszczeniu znajdowały się urządzenia mierzące temperaturę i wilgotność powietrza. Na miejscu został zatrzymany 41-latek.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Za prowadzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich plantatorowi grozi kara do 8 lat więzienia. Policjanci wnioskować będą o jego aresztowanie.

(KWP Bydgoszcz / tk)
 

Film Likwidacja plantacji konopi niedaleko Włocławka

Opis filmu: plantacja, marihuana, konopie, włocławek

Pobierz plik Likwidacja plantacji konopi niedaleko Włocławka (format mp4 - rozmiar 6.26 MB)

Powrót na górę strony