Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przemytem

Data publikacji 26.04.2013

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej odpowie 9 zatrzymanych osób, w tym dwóch funkcjonariuszy Izby Celnej. Sprawcy odpowiedzą za wprowadzenie do obrotu 54 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zatrzymani narazili Skarb Państwa na uszczuplenie należności w kwocie prawie 700 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli mienie należące do sprawców na kwotę niemal 120 tys.zł. Wszystkie policyjne działania prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Sprawcy zajmowali się przemytem i wprowadzaniem do obrotu dużych ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz biernej korupcji. Wszystkie policyjne działania prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej.

W ręce policjantów na terenie Białej Podlaskiej wpadło w sumie 9 osób w wieku od 26 do 61-lat. Wśród zatrzymanych jest też dwóch funkcjonariuszy Izby Celnej. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto jedna z zatrzymanych osób usłyszała zarzuty nabywania, przechowywania oraz pomagania w ukryciu 54 tysięcy paczek papierosów bez znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności szacuje się na sumę prawie 700 tysięcy złotych. Dwaj funkcjonariusze z Izby Celnej odpowiedzą za bierną korupcję. Jak ustalili śledczy zorganizowana grupa działała od lutego tego do sierpnia ubiegłego roku.

Podczas przeszukań zabezpieczono ponad tysiąc paczek papierosów pochodzących z przemytu. Policjanci zabezpieczyli ponadto mienie należące do sprawców na kwotę niemal 120 tysięcy złotych oraz kilka samochodów. Policjanci wystąpili także o zabezpieczenie nieruchomości i kont bankowych sprawców.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.21 MB)

Powrót na górę strony