Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ratowali ofiary wypadku

Data publikacji 26.04.2013

Policjanci z Wyszkowa, Ostrołęki, Sierpca, Żuromina, Białobrzegów, którzy mieli dzisiaj brać udział w eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, musieli sprawdzić zdobyte wcześniej umiejętności w praktyce. Jadąc do Radomia byli pierwszymi, którzy ratowali ofiary wypadku, do którego doszło rano w Jedlance na drodze krajowej nr 7.

Po 8:00 od Warszawy w kierunku Radomia poruszał się pojazd ciężarowy przewożący samochody. Zatrzymał się w miejscowości Jedlanka przed sygnalizacją świetlną, a za nim zatrzymały się pojazd osobowy marki hyundai i skoda. Jadący za nimi pojazd ciężarowy marki man uderzył w pojazdy poprzedzające.

Kilka samochód za tymi pojazdami jechali policjanci z kilku jednostek z Mazowsza. Mieli dotrzeć na 9:00 do Radomia i wziąć udział w eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Gdy zobaczyli co się wydarzyło od razu wybiegli z samochodów i zaczęli udzielać pomocy ofiarom wypadku. Jako pierwsi do ofiar dotarli policjanci z Ostrołęki i Wyszkowa, a następnie dołączyli do nich funkcjonariusze z Sierpca, Żuromina i Białobrzegów. Policjanci zaczęli wydobywać ofiary wypadku z jednego ze zmiażdżonych samochodów osobowych. Pomocą mazowieckim policjantom służyli także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, którzy jechali w stronę Warszawy oraz inni kierowcy.

Jak mówili policjanci biorący udział w akcji ratowniczej, ofiary wypadku miały różne obrażenia, między innymi jedna z osób miała złamanie otwarte ręki. Funkcjonariusze oprócz udzielania pomocy prowadzili z osobami biorącymi w nim udział także wywiad środowiskowy, aby przybyli na miejsce lekarze mieli jak najlepsze rozeznanie, jakiej pomocy potrzebują ofiary zdarzenia. W tym czasie na miejsce dojechały jednostki straży pożarnej. Na miejscu pracowało sześć jednostek straży pożarnej.

W wyniku tego zderzenia 4 osoby z samochodów osobowych zostały przewiezione do szpitala, 29-letnia pasażerka skody zginęła na miejscu zdarzenia. Krajowa 7. na tym odcinku była zablokowana w kierunku Radomia. Policjanci kierowali ruch objazdami. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do tego tragicznego wypadku.

To już drugie zdarzenie w ostatnich dniach, w czasie którego policjanci wykorzystywali zdobyte umiejętności. Kilkanaście dni temu policjanci z Płocka udzielali pomocy kierowcy, który zasłabł w autobusie. Policjanci, wykwalifikowani ratownicy są m.in. absolwentami organizowanego przez Biuro Kadr i Szkolenia KGP, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, projektu „Szkolenie policjantów w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy”.

 

(KWP w Radomiu / mw)

 

Powrót na górę strony