Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Testowali sprawność czworonogów

Data publikacji 26.04.2013

W tym tygodniu psy patrolowo - tropiące świętokrzyskiej policji i psy patrolowe Straży Miejskiej w Kielcach przeszły testy ze sprawności. Zajęcia odbywały się na terenie Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Pińczowa i Starachowic. Wszystkie czworonogi zaliczyły pozytywnie egzaminy.

Instruktor z Zakładu Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach oceniał posłuszeństwo psów, tropienie śladów, atak w kagańcu i bez niego oraz obronę przed napastnikiem. Ponadto udzielił cennych rad i wskazówek m.in. na temat żywienia psów.

Ogółem w atestacji uczestniczyło 27 funkcjonariuszy z psami służbowymi. Wszystkie czworonogi otrzymały atesty dopuszczające je do służby do końca 2014 roku. Najwyżej ocenione zostały: pies „Ekspres”, którego przewodnikiem jest mł. asp. Krzysztof Pawlik z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz „Cero” będący wychowankiem mł. asp. Dariusza Wziątka z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Świętokrzyscy policjanci posiadają psy patrolowo - tropiące, psy do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz do badań osmologicznych.

(KWP w Kielcach / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.36 MB)

Powrót na górę strony