Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o napad na bank aresztowany

Data publikacji 29.04.2013

Bydgoscy policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec bydgoszczanina zastosowano 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa i komendy miejskiej w Bydgoszczy zatrzymali podejrzanego o napad na bank. W poniedziałek 22 kwietnia około 12:30 dwóch sprawców napadło na placówkę bankową w okolicy Starego Miasta. Napastnicy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali kasjerki i zażądali pieniędzy, a po otrzymaniu gotówki uciekli.

Funkcjonariusze zajmujący się wyjaśnieniem sprawy zebrali informacje, które pozwoliły na wytropienie jednego z napastników. Młody bydgoszczanin został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Na podstawie zgromadzonych dowodów w sprawie policjanci przedstawili 17-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi nawet do 12 lat więzienia.

W sobotę sąd po rozpatrzeniu sprawy przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i tymczasowo aresztował zatrzymanego na trzy miesiące. Policjanci nadal poszukują drugiego ze sprawców.

(KWP Bydgoszcz / tk)
 

Powrót na górę strony