Świetne wyniki policjantów w II Otwartych Mistrzostwach Policji i Służb Mundurowych w Pływaniu

Data publikacji 30.04.2013

Podczas II Otwartych Mistrzostw Policji i Służb Mundurowych w Pływaniu, które odbyły się w Radomiu policjanci z różnych rejonów Polski po raz kolejny pokazali, że są wyśmienicie przygotowani nie tylko do pełnienia codziennej służby, ale również, że są świetnymi sportowcami.

W sobotę basen aquaparku w Radomiu stał się sportową areną, na której konkurowali ze sobą najlepsi pływacy zatrudnieni w resorcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do rywalizacji stanęło około 80 osób, w tym policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Pojawili się nawet strażnicy graniczni i żołnierze. Zawodnicy wystartowali w kilku konkurencjach. Między innymi w 50 metrach stylem motylkowym, 50 metrach stylem klasycznym, 100 metrach stylem grzbietowym, 400 metrach
stylem dowolnym i sztafecie 4 x 50 metrów.

W trakcie kilku godzin sportowych zmagań koszaliński policjant był najszybszy. Na podium stawał dwukrotnie - za pokonanie dystansu 50 m stylem dowolnym w czasie 24:40 oraz za 50 m stylem motylkowym z czasem 27:56. To jednak nie koniec jego sportowych tytułów. Łukasz Pańczyszyn wybrany został najlepszym zawodnikiem całych zawodów.

Sierż. sztab. Łukasz Pańczyszyn pływa od ponad 10 lat. Zaczynał jako uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Koszalinie. Gdy wstąpił do służby pływanie stało się pielęgnowanym hobby. Policjant od kilku lat startuje w zawodach, w których najczęściej jest bezkonkurencyjny.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i dumni jesteśmy, że w szeregach Policji znajdują się ludzie z pasją i sportowym zacięciem.

(KWP Szczecin / tk)

Złotym medalem może się również pochwalić  asp. sztab. Andrzej Juszczak z kłodzkiej policji, który zwyciężył w kategorii masters na dystansie 100 m stylem klasycznym. Od 22 lat służy on już Policji. Jest technikiem kryminalistyki w Wydziale Kryminalnym KPP w Kłodzku. Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych, między innymi I miejsce w Mistrzostwach Policji MSWiA w Pływaniu i Ratownictwie Wodnym w 2006 rok, I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Policjantów w Pływaniu Długodystansowym w Kiekrzu w 2011 rok oraz srebrny medal na zawodach w Kiekrzu w lipcu ubiegłego roku.

Natomiast w Zimowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu w Lublinie Andrzej Juszczak zajął II miejsce na dystansie 100 m w stylu grzbietowym w kategorii masters I i zdobył srebrny medal. Ponadto uzyskał III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym w tej samej kategorii wiekowej i zdobył brązowy medal.

Sukces w zawodach odniosła również oławska policjantka – Agnieszka Burdelak - przywiozła trzy medale: dwa złote i jeden srebrny, za zajęcie czołowych miejsc na podium.

21-letnia funkcjonariuszka w szeregach Policji jest od niespełna roku. W tym czasie zdążyła już trzykrotnie reprezentować swoją komendę w zawodach pływackich. Startowała z sukcesem w zawodach w Szczytnie, gdzie zdobyła trzy tytuły mistrzowskie oraz puchar dla najlepszej zawodniczki – policjantki, oraz złoto w zawodach w Lublinie.

Przed wstąpieniem do służby, Agnieszka wielokrotnie z powodzeniem startowała w zawodach pływackich, reprezentując kadrę narodową w kategorii juniorów. Około 25 razy stawała na podium w Mistrzostwach Polski w pływaniu, również w tej kategorii wiekowej. Ponadto w jej dorobku sportowym jest wiele innych osiągnięć.

Funkcjonariuszka swoją pasję znakomicie godzi z wzorowo wypełnianymi obowiązkami służbowymi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP Wrocław / tk)

Nagrodzona została również łódzka sztafeta składająca się z 4 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Funkcjonariusze zajęli pierwsze miejsce podczas II Otwartych Mistrzostw Policji i Służb Mundurowych w Pływaniu które odbyły się 27 kwietnia 2013 roku w Radomiu. Puchar za zajęcie pierwszego miejsce odebrali z rąk Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Rafał Batkowski.

To nie pierwsza taki sukces naszych policyjnych pływaków. W marcu tego roku z zawodów podczas Zimowych Mistrzostw Policji w Pływaniu Lublin 2013 przywieźli 13 medali w tym, aż 9 złotych.