Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla zatrzymanych pseudokibiców

Data publikacji 04.05.2013

Mecz finałowy Pucharu Polski przebiegł spokojnie, jednak nie obyło się bez pojedyńczych przypadków zachowań łamiących zasady sportowego dopingu i przede wszystkim przepisy prawa. Podczas policyjnego zabezpieczenia zatrzymano 8 osób. Nad bezpieczeństwem uczestników tej imprezy sportowej oraz zapewnieniem ładu i porządku publicznego - przed, w trakcie i po meczu, czuwali policjanci.

Choć tę imprezę zakwalifikowano w zakresie bezpieczeństwa, jako mecz „podwyższonego ryzyka”, finał przebiegł spokojnie i bezpiecznie. Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów. Nie obyło się jednak bez przypadków zachowań łamiących zasady sportowego dopingu i przede wszystkim przepisy prawa. W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze zatrzymali 8 osób, które swoim zachowaniem złamały m.in. przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Podejrzani, to mieszkańcy województwa mazowieckiego i dolnośląskiego, w wieku od 20 – 32 lat. Osoby te zostały zatrzymane w związku z posiadaniem i wniesieniem na teren imprezy materiałów pirotechnicznych, rzuceniem butelką w jednego pracownika ochrony, niestosowaniem się do poleceń służb porządkowych oraz pobiciem się między sobą. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali w pobliżu stadionu osobę, posiadającą przy sobie środki odurzające.  

Wczoraj policjanci, współpracując z prokuraturą i sądem, prowadzili dalsze czynności z udziałem zatrzymanych. Wobec trzech osób, zatrzymanych w związku z materiałami pirotechnicznymi, sąd w dwóch przypadkach orzekł wobec sprawców karę 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, a także zakaz wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat.  Wobec trzeciego sprawcy sąd orzekł natomiast karę pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata oraz 2 lata zakazu wstępu na imprezy masowe. Wobec pseudokibica, który rzucił w kierunku pracownika ochrony butelką, sąd orzekł karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat, zaś zatrzymany za niestosowanie się do poleceń organizatora został ukarany grzywną w wysokości 2 tys. złotych.

Wobec trzech pozostałych osób, zatrzymanych za udział w bójce i posiadania środków odurzających, toczą się obecnie postępowania, które prowadzą policjanci z komisariatu Wrocław – Fabryczna. Osobom tym, za czyny o które są podejrzane, grozić teraz może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP Wrocław/gp

Powrót na górę strony