Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Były zmuszane do prostytucji

Pruszkowscy policjanci zatrzymali w niedzielę troje obywateli Bułgarii, którzy są podejrzewani o zmuszanie swoich rodaczek do prostytucji. Kobieta i dwaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzone kobiety namawiane były do przyjazdu do Polski, w celu legalnej pracy w handlu.

Wczoraj do jednej z jednostek na terenie powiatu pruszkowskiego zgłosiły sie dwie kobiety. Obywatelki Bułgarii opowiedziały o tym, jak zaproponowano im pracę w Polsce. Miały legalnie pracować i sprzedawać ubrania na bazarach. Kiedy znalazły się na terenie naszego kraju okazało się, że zapewnienia o zatrudnieniu znacznie odbiegają od rzeczywistych żądań.

Kobiety siłą zmuszono do uprawniania prostytucji, a zarobione pieniądze były im zabierane. Pokrzywdzone zdecydowały się na poinformowanie policjantów o sytuacji, w jakiej się znalazły.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Kilka godzin później zatrzymali trzy osoby: 27-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 29 i 47 lat. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że starszy z nich jest poszukiwany przez prokuraturę rejonową w Warszawie. Cała trójka podejrzewana jest o nakłanianie innych osób do prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Sprawa jest rozwojowa.

(KSP / pt)
 

Powrót na górę strony