Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za zgwałcenie

Data publikacji 06.05.2013

Skarżyscy policjanci zatrzymali 56-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zgwałcenie 23-letniej kobiety. Podejrzany został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Oficer dyżurny otrzymał informację o zgwałceniu 23-letniej pracownicy jednej ze skarżyskich szkół nauki jazdy. Podejrzanym okazał się 56-letni właściciel firmy. Jak ustalono, mężczyzna po zdarzeniu wyjechał z miasta. Skrupulatna praca skarżyskich kryminalnych pozwoliła na szybkie ustalenie miejsca pobytu 56-latka. Następnego dnia w godzinach porannych, w jednym z mieszkań na terenie Radomia, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej zastosował wobec 56-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące. Zatrzymanemu za to przestępstwo może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa może okazać się rozwojowa. Policjanci apelują do mieszkanek powiatu, głównie kursantek, które miały styczność z mężczyzną, a które mogły paść ofiarą 56-latka, o zgłaszanie się do skarżyskiej komendy lub Prokuratury Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej.

(KWP w Kielcach / mw)

 

Powrót na górę strony