Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał miejsca pochówku

Data publikacji 06.05.2013

W ręce pabianickich policjantów wpadł 40-latek regularnie okradający nagrobki cmentarne z mosiężnych lampionów. Za ograbienie miejsca pochówku zmarłych zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali w pobliżu jednego ze skupów złomu w Pabianicach dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej sprzedali w nim ponad 18 kilogramów pociętego mosiądzu. Szybko okazało się, że złom to potłuczone mosiężne lampiony, kradzione sukcesywnie przez 40-letniego mężczyznę z cmentarnych nagrobków. Łupy warte po kilkaset złotych przez kilka tygodni 40-latek magazynował w komórce, po czym dla zatarcia śladów przestępstwa cmentarne zdobycze niszczył młotkiem na drobne kawałki.

Feralnego dnia mężczyzna wraz ze swoim 19-letnim kompanem, z którym dokonał nielegalnej transakcji, trafił do policyjnego aresztu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że cmentarny złodziej ogołocił dziewięć nagrobków z mosiężnych lampionów. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 40-latkowi  zarzutów ograbienia miejsc pochówku, jednak nie wykluczone, że w najbliższym czasie mężczyzna usłyszy kolejne.

(KWP Łódź / tk)

Powrót na górę strony