Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wnuk zorganizował napad na babcię

Data publikacji 07.05.2013

Policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Nowej Soli, którzy brali udział w napadzie na 86-letnią kobietę. Wśród nich był wnuczek pokrzywdzonej, który był prowodyrem całego zajścia. Zamaskowani mężczyźni weszli do domu seniorki i przy użyciu piły motorowej grozili jej pozbawieniem życia.

Do zdarzenia doszło 28 kwietnia w jednej z miejscowości w gminie Otyń. Około 21:30 do domu 86-latki weszła trzyosobowa grupa zamaskowanych mężczyzn z żądaniem wydania pieniędzy. Napastnicy grozili starszej pani śmiercią, jeden z nich użyciem trzymanej w ręku piły motorowej.

Przerażona kobieta oddała swoje oszczędności w wysokości 5 tys. złotych. Dodatkowo mężczyźni zabrali z domu 86-latki biżuterię, różaniec oraz flakon perfum. Wszystko o łącznej wartości blisko 6 tys. złotych. Gdy tylko złodzieje uciekli kobieta zaalarmowała Policję.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już po kilku godzinach policjanci ustalili dane podejrzanych o dokonanie tego rozboju a zaledwie kilkadziesiąt godzin później zatrzymali czterech mężczyzn. Stróże prawa ustalili, że do napadu podżegał wnuk pokrzywdzonej. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie zarzutów.

Wobec 27-letniego Mateusza B., 19-letniego Kamila W., 19-letniego Rafała P. oraz 34-letniego Adriana P. Sąd Rejonowy w Nowej Soli, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli, zastosował tymczasowy areszt.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony