Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uniemożliwił jazdę pijanemu

Data publikacji 07.05.2013

Wyrazy uznania należą się pracownikowi jednej z kurpiowskich stacji paliw. Mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu.

Wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący pojazdami, wciąż są sprawcami wypadków i kolizji drogowych. Dlatego też policjanci, prowadzą działania których celem jest eliminacja nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Jednak do walki z nietrzeźwymi za kierownicą potrzeba zaangażowania zwykłych ludzi, odpowiedniej świadomości społecznej, jak szkodliwe i niebezpieczne jest to zjawisko. Dziś ludzi, którzy nie chcą pijanych na drogach jest coraz więcej.

Trudno znaleźć dzień, w którym dyżurny ostrołęckiej policji nie otrzymałby zgłoszenia w sprawie nietrzeźwego kierującego. Godny naśladowania przykład takiego zdarzenia miał miejsce w ubiegłą niedzielę. Na jedną ze stacji paliw w gminie Myszyniec podjechał osobowy volkswagen. Wygląd mężczyzny, który wysiadł zza kierownicy pojazdu nie budził żadnych wątpliwości. Był wyraźnie pod wpływem alkoholu.

Pracownik stacji paliw, który widział całą sytuację natychmiast zareagował. Zabrał kluczyki od volkswagena oraz powiadomił Policję. Kierowca jednak na mundurowych nie czekał. Ruszył pieszo w kierunku Wydmus. Nie zdołał  jednak odejść daleko. Po chwili zatrzymali go policjanci. Badania alkomatem wykazało blisko 3,5 alkoholu w organizmie. Pracownikowi stacji gratulujemy odpowiedzialnej postawy. Dzięki takim ludziom i takim postawom nasz drogi stają bezpieczniejsze.

(KWP w Radomiu / pt)

Powrót na górę strony