Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 07.05.2013

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 36-latka. Sprawca zadał pokrzywdzonemu cztery ciosy nożem. Jak się okazało, 26-latek niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, wałbrzyscy policjanci ustalili, że na jednej z ulic miasta doszło do kłótni i przepychanek pomiędzy dwoma mężczyznami. Powodem najprawdopodobniej była odmowa poczęstowania papierosem. W trakcie szarpaniny jeden z nich, 26-latek, wyciągnął nóż z kieszeni i zaatakował nim 39–latka. Zadał mu cztery ciosy w okolice klatki piersiowej oraz jamy brzusznej, po czym zbiegł.  Ugodzonego nożem 39-latka natychmiast przewieziono do szpitala, gdzie został zoperowany.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali podejrzanego zaraz po zdarzeniu. Jak się okazało mężczyzna był pijany - miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili również, że w niedalekiej przeszłości mężczyzna ten odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa i spędził blisko 8 lat w zakładach karnych.
 
39-latek usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony