Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 250 kg tytoniu bez akcyzy

Data publikacji 07.05.2013

Policjanci ze Szczebrzeszyna podczas kontroli drogowej ujawnili ponad ćwierć tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Towar przewozili dwaj mieszkańcy Warszawy. Mężczyźni próbowali uciekać przed policjantami. Straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę blisko 115 tys. złotych.

Policjanci ze Szczebrzeszyna w niedzielę rano patrolując miejscowość Źrebce postanowili zatrzymać do kontroli drogowej dostawczego lublina. Kierujący zlekceważył jednak dany mu przez mundurowych sygnał do zatrzymania. Samochód przyspieszył i wjechał na teren jednej z posesji. Kierujący i pasażer pośpiesznie opuścili pojazd by po chwili znaleźć się w rękach stróżów prawa. Zatrzymanymi okazali się dwaj mężczyźni w wieku 40 i 34 lat, mieszkańcy Warszawy i Pruszkowa. Jak się okazało powodem dla którego nie chcieli poddać się kontroli, był przewożony w aucie tytoń bez polskich znaków akcyzy. W sumie policjanci w pojeździe zabezpieczyli osiem bel tytoniu o łącznej wadze 260 kg.

Przewożący kontrabandę mężczyźni zostali zatrzymani. Tytoń zabezpieczono w policyjnym depozycie. Wczoraj obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Szacunkowa strata Skarbu Państwa  wyniosła blisko 115 tys. złotych.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli samochód należący do podejrzanych i kilka tysięcy złotych gotówki.

(KWP Lublin / tk)

Powrót na górę strony