Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w związku z atakami hakerskimi

Data publikacji 08.05.2013

Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali mieszkańca Dolnego Śląska w związku ze sprawą szeregu ataków hakerskich na platformy internetowe jednego z serwisów aukcyjnych i dwóch banków. Straty związane z działalnością sprawcy oszacowano na blisko 8 milionów złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zajmujący się tą sprawą, ataki trwały od początku kwietnia 2013 roku do chwili zatrzymania. Sprawca w zamian za zaprzestanie swojej działalności żądał okupu płatnego przy użyciu wirtualnej waluty, w wysokości 50 tysięcy złotych.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w wyniku ścisłej współpracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z pokrzywdzonymi. Po przeszukaniu miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli dwie jednostki komputerów oraz nośniki pamięci i telefony komórkowe, które przekazano biegłemu do dalszej analizy.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Pamiętajmy! W sieci nigdy nie jesteśmy anonimowi. Każde działanie pozostawia po sobie ślad, który w razie zachowania niezgodnego z prawem, może doprowadzić do naszej identyfikacji.

(KWP Wrocław / tk)

Powrót na górę strony