Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania 12-letniego chłopca zakończone sukcesem

Data publikacji 08.05.2013

Dzięki intensywnej pracy kryminalnych z Przymorza i dobrej współpracy z pracownikami ochrony odnaleziony został 12-letni chłopiec. Poszukiwania trwały od wczorajszego wieczoru. Dzisiaj ok. godz. 11.30 zakończyły się sukcesem.

Wczoraj ok. godz. 22 do komisariatu na Przymorzu zgłosiła się kobieta, która powiadomiła dyżurnego o zaginięciu jej syna. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 12-letni chłopak wysiadł ze swoją matką z autobusu na przystanku w pobliżu ul. Obrońców Wybrzeża i Dąbrowszczaków, po czym oddalił się nie tłumacząc jej dokąd idzie i kiedy zamierza wrócić do domu.

Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli akcję poszukiwawczą. 12-letniego chłopca szukało jednocześnie kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Policjanci wnikliwie sprawdzali każdy sygnał mogący przyczynić się do odnalezienia dziecka. Przeszukiwali pobliski teren, rozpytywali osoby, z którymi mógłby się kontaktować, dokładnie sprawdzali miejsca gdzie mógłby przebywać. Wszystkim patrolom przekazano rysopis poszukiwanego dziecka. Ponadto, kryminalni przekazali zdjęcie zaginionego chłopca pracownikom ochrony różnych placówek handlowych na terenie Gdańska.

Intensywna praca policjantów przyniosła szybko efekty. Dzisiaj ok. godz. 11.30 kryminalni z Przymorza otrzymali informację, że jeden z pracowników ochrony zauważył chłopca, który prawdopodobnie odpowiada rysopisowi zaginionego 12-latka. Policjanci natychmiast sprawdzili tą informację. Okazało się, że chłopiec cały i zdrowy znajdował się w jednym z gdańskich centrów handlowych.

Teraz funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności zaginięcia 12-letniego chłopca.

(KWP Gdańsk / tk)

Powrót na górę strony