Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana domowa plantacja konopi

Data publikacji 08.05.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami z Ogniwa Wywiadowców zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. W związku z tą sprawą zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Odpowie on za nielegalne uprawianie konopi. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawę rozpoczęli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KMP w Szczecinie, którzy na co dzień zajmują się  zwalczaniem przestępczości narkotykowej. To właśnie oni uzyskali informację dotyczącą plantacji. Według danych miała się ona mieścić w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Warszewa.  Funkcjonariusze dokładnie  zlokalizowali  położenie i zaczęli ustalać kto jest odpowiedzialny za jej stworzenie. Po zebraniu informacji podjęto decyzję o zlikwidowaniu uprawy, a tym samym o zatrzymaniu osoby zamieszanej w ten nielegalny proceder.

Do działań zaangażowano również funkcjonariuszy z ogniwa wywiadowców. Funkcjonariusze w niewielkim mieszkaniu na terenie Warszewa ujawnili pomieszczenie przygotowane do prowadzenia hodowli konopi. W jednym z pomieszczeń znajdowało się kilkadziesiąt sztuk krzewów konopi indyjskich, duże i małe donice oraz przedmioty służące do pakowania oraz porcjowania suszu roślinnego. Całość była oświetlana specjalistycznymi lampami.  Rozkład urządzeń oraz duża część zdemontowanych przedmiotów i spakowanych donic wskazywała na to, że osoby trudniące się tym procederem były w trakcie częściowej lub całkowitej likwidacji linii produkcyjnej krzewów liściastych.

Zatrzymany to mężczyzna  w wieku 29 lat, który był karany za  przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. W Prokuraturze Rejonowej Szczecin Zachód  mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego uprawiania konopi mogących dostarczyć znacznych ilości narkotyków. Prokurator poparł wniosek policjantów o tymczasowe aresztowanie, a wczoraj  sędzia zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Szczecin / tk)

Powrót na górę strony