Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali życie

Data publikacji 09.05.2013

Policjanci ze stargardzkiej komendy udzielili pomocy przedmedycznej kobiecie, która zasłabła w mieszkaniu. Do momentu przyjazdu karetki policjanci przywrócili nieprzytomnej i bez oddechu 74-latce funkcje życiowe. Dzięki błyskawicznie podjętej interwencji kobietę udało się uratować.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednej z miejscowości w powiecie stargardzkim. Patrol policji został wezwany na interwencję do awantury domowej pomiędzy braćmi. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia, okazało się, że jeden z braci, który odwiedził rodziców znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę. W trakcie przeprowadzania interwencji z jednego z sąsiednich mieszkań wybiegła zapłakana kobieta, wołając o pomoc dla jej matki.

Policjanci natychmiast poszli za zgłaszającą. We wskazanym  przez nią mieszkaniu, w pokoju na kanapie, siedziała starsza kobieta - miała siną twarz. 74-latka była nieprzytomna,  policjanci nie wyczuwali u niej tętna. Błyskawicznie przystąpili do reanimacji, aby przywrócić kobiecie czynności życiowe. W trakcie udzielania pomocy droga radiową wezwali na miejsce pogotowie.

Przez około 15 minut, do czasu przyjazdu lekarza, funkcjonariusze walczyli o życie kobiety. Po przyjeździe karetki pogotowia  reanimację kontynuowali ratownicy. Kobieta została przewieziona  do szpitala w Stargardzie na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

(KWP Szczecin / tk)

Powrót na górę strony