Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za śmiertelne ugodzenie nożem

Data publikacji 09.05.2013

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 51-letni mężczyzna, który w trakcie libacji alkoholowej ranił swojego znajomego. Zadał tylko jeden cios, który niestety okazał się śmiertelny. Sprawca słyszał zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. Grozi za to kara do 12 lat pozbawienie wolności.

W nocy z soboty na niedzielę w jednym z mieszkań na ulicy 25-Czerwca trwała libacja alkoholowa, w której uczestniczyło kilka osób. W trakcie libacji pomiędzy obecnymi tam mężczyznami doszło do sprzeczki i szarpaniny. Rano, po krótkiej wymianie zdań, starszy mężczyzna wyszedł z mieszkania, a gdy wrócił wyciągnął nóż i wbił jego ostrze w okolice brzucha młodszego mężczyzny i oddalił się z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i 29-latek został przewieziony do szpitala. W wyniku obrażeń mężczyzna zmarł następnego dnia. Jeszcze w dniu zdarzenia policjanci z KP II zatrzymali podejrzanego w jego miejscu zamieszkania, a kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli nóż, którym 51-latek ranił znajomego.

Mężczyznę doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć 29-latka. Wczoraj (8.05) sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego. Sędzia zdecydował, że najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za przestępstwo, którego siędopuścił, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.97 MB)

Powrót na górę strony