Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z młotkiem na bankomat

Data publikacji 09.05.2013

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o próbę włamania do bankomatu. Sprawca ostatecznie nie dostał się do gotówki, ale całkowicie uszkodził bankomat. Straty wyceniono na kwotę około 25 tysięcy złotych. Za próbę włamania do bankomatu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej ustalili i zatrzymali sprawcę, który próbował włamać się do bankomatu. Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia tego roku. Wtedy to mężczyzna, pod osłoną nocy, z kominiarką na głowie, próbował dostać się do pieniędzy znajdujących się w bankomacie. Na nagraniu z monitoringu widać mężczyznę, który młotkiem przez kilkanaście minut uderza w bankomat. Ostatecznie sprawcy nie udało się pokonać zabezpieczeń. Jednak swoim działaniem spowodował znaczne straty. Doszczętnie uszkodził automat. Wstępnie szkodę oszacowano na kwotę co najmniej 25 tysięcy złotych.

25-latek po zatrzymaniu przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 9.88 MB)

Powrót na górę strony