Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za włamanie i napad na policjanta

Data publikacji 09.05.2013

Policjanci z Tychów zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie włamania oraz napaść na policjanta. Sprawca, uciekając z miejsca przestępstwa, uderzył metalowym prętem jednego z mundurowych. Za popełnione przestępstwa grozi nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczorajszej nocy w Tychach na ul. Jana Pawła II. Dyżurny otrzymał informację, że ktoś się włamuje do jednego z lokalów. Pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z wydziału prewencji. Otoczyli budynek, gdy nagle zauważyli wybiegającego ze środka mężczyznę, który rzucił się do ucieczki. W pewnym momencie sprawca uderzył funkcjonariusza w głowę metalowym prętem, który miał ukryty w rękawie. Mężczyzna szybko wpadł w ręce mundurowych, którzy go obezwładnili i zatrzymali. Ranny policjant z urazem głowy trafił do szpitala, gdzie został opatrzony.

Sprawca to 33-letni tyszanin, który odsiadywał już wyrok, znany policjantom z zatrzymań za popełnione wcześniej przestępstwa m.in. rozboje, włamania, wandalizm oraz pobicia. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem oraz napaści na funkcjonariusza. Dzisiaj stanie on przed sądem, który rozpatrzy wystosowany przez policjantów oraz prokuratora wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwa kolejne 10 lat może on spędzić w więzieniu.

(KWP Katowice / tk)

Powrót na górę strony