Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca pobicia księdza zatrzymany

Data publikacji 09.05.2013

Skarżyscy policjanci zatrzymali 23-latka podejrzewanego o brutalne pobicie księdza i kradzież rowerów. Zatrzymanie drugiego ze sprawców to kwestia czasu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w pobliżu kościoła przy ulicy Kieleckiej w Suchedniowie. Około godziny 20, jedna z sióstr zakonnych znalazła za budynkiem gospodarczym pobitego 50-letniego księdza. Mężczyzna posiadał na ciele liczne obrażenia, które wskazywały na brutalne pobicie. Nieprzytomnego kapelana przewieziono natychmiast do szpitala.

Na miejsce zdarzenia skierowano policyjne patrole oraz przewodnika z psem służbowym. Przez kilka godzin przy udziale funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach dokonywano oględzin miejsca zdarzenia zbierając dowody i zabezpieczając liczne ślady. Wstępne ustalenia wskazywały na motyw rabunkowy. Jak się okazało, z jednego z pomieszczeń gospodarczych sprawcy ukradli dwa rowery. Do pobicia doszło prawdopodobnie w momencie "nakrycia" złodziei przez księdza. Sprawcy byli bardzo brutalni o czym świadczą poważne i rozległe obrażenia ciała u pokrzywdzonego.

W prowadzoną sprawę zaangażowani zostali nie tylko policjanci skarżyskiej komendy, ale również funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Szeroko zakrojone działania operacyjne kryminalnych pozwoliły na wytypowanie mężczyzn mających związek z tym przestępstwem. Pierwszy ze sprawców wpadł w ręce funkcjonariuszy już następnego dnia po zdarzeniu. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Suchedniów, który wstępnie przyznał się do udziału w tym zajściu. Z zebranych informacji wynika, że mężczyzna nie działał sam. Policjanci poszukują drugiego z mężczyzn. Jego zatrzymanie to kwestia czasu.

Sprawcom odpowiedzialnym za to brutalne pobicie grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kielce / tk)

Powrót na górę strony