Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Centralne Biuro Śledcze uderza w przestępczość narkotykową

Data publikacji 10.05.2013

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP w ramach śledztwa prowadzonego wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi zatrzymali kolejnych ośmiu członków grupy przestępczej. Pięciu z nich zostało już tymczasowo aresztowanych. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że grupa w latach 2010-2012 wprowadziła do obrotu na terenie woj. łódzkiego dużą ilość narkotyków o łącznej czarnorynkowej wartości 2,5 miliona złotych.

Podczas prowadzonych w tym tygodniu działań policjanci CBŚ zatrzymali kolejnych ośmiu mężczyzn w wieku od 26 do 36 lat. Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu narkotykami na terenie Łodzi i Zgierza. Śledztwo  prowadzone jest przez oficerów Zarządu w Łodzi CBŚ KGP od lipca 2012 roku, kiedy to w okolicach Włocławka został zatrzymany  szef grupy przestępczej - 36-letni Sylwester Sz. ze Zgierza wraz z dwoma swoimi kurierami. Wówczas zabezpieczono prawie półtora kilograma czystej amfetaminy.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na terenie Łodzi, Zgierza i innych miast woj. łódzkiego od początku 2010 roku do lipca 2012 roku  działała grupa przestępcza, która sprzedała co najmniej 80 kilogramów amfetaminy, 10 kilogramów marihuany i kilka tysięcy tabletek ekstazy o łącznej czarnorynkowej wartości  2,5 miliona złotych . W skład grupy wchodziły osoby wielokrotnie karane za różnego rodzaju przestępstwa kryminalne i narkotykowe, które najczęściej znały się z aresztów śledczych i zakładów karnych.

Jak dotąd na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy CBŚ materiału dowodowego Prokuratura Apelacyjna w Łodzi  przedstawiła w ramach tego śledztwa zarzuty 38 podejrzanym. W stosunku do 31 zastosowano  tymczasowy areszt. Policja oraz prokuratura zapowiadają kolejne zatrzymania  w powyższym śledztwie, a sprawa jest nadal traktowana jako rozwojowa.

(KWP w Łodzi / tk)

Powrót na górę strony