Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przez 4 lata więził psa Cywila

Data publikacji 10.05.2013

Kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi właścicielowi owczarka niemieckiego. Policjanci, wspólnie z członkami stowarzyszenia na rzecz pomocy zwierzętom i ochrony przyrody AZYL i lekarzem weterynarii, interweniowali w sprawie Cywila, który ostatnie 4 lata spędził uwięziony w szopce, bez wentylacji i oświetlenia. Całe pomieszczenie było wypełnione odchodami. Pies nie miał co pić. Właściciel owczarka uwięzienie zwierzęcia tłumaczył tym, że nie umiało ono chodzić na smyczy. Pies trafił pod opiekę weterynarza, a jego właściciel musi się liczyć z zarzutami znęcania nad nim.

Sprawa ujrzała światło dzienne po interwencji mieszkańców, którzy początkowo swoje spostrzeżenia zgłosili miejscowemu stowarzyszeniu na rzecz pomocy zwierzętom i ochrony przyrody AZYL. Stowarzyszenie to natychmiast  poprosiło o interwencję Policji. Przedwczoraj do Łabędnika policjanci pojechali wspólnie z prezesem  stowarzyszenia oraz  lekarzem weterynarii.

Jak ustalono na miejscu interwencji, owczarek niemiecki był zamknięty w przybudowanej do chlewika szopce. Całe pomieszczenie było wypełnione  odchodami, nie było w nim wentylacji ani oświetlenia.  Pies o wdzięcznym imieniu Cywil nie miał co pić i praktycznie pozostawiony był na łasce okolicznych mieszkańców, którzy z dobrego serca dokarmiali owczarka.

W rozmowie właściciel oświadczył, że ma psa od 11 lat, a od 4 lat zwierze było zamknięte w tym pomieszczeniu. Mężczyzna nie wyprowadzał psa na podwórko, ponieważ  nie był on nauczony chodzić na smyczy.

W związku z zaistniałą sytuacją  owczarek niemiecki został przekazany pod  opiekę służby weterynaryjnej.

Obecnej policjanci z bartoszyckiej komendy prowadzą czynności w sprawie o znęcanie się nad psem. Nie jest wykluczone, że właścicielowi owczarka zostanie przedstawiony zarzut skutkujący karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony