Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy maturzysta

Data publikacji 10.05.2013

Chciał zdać maturę za kuzyna. Przyszedł z jego dowodem osobistym na egzamin. Podstęp ujawnił jeden z nauczycieli, który wśród osób na sali nie rozpoznał absolwenta szkoły, którego nazwisko widnieje na liście. Dyrektor szkoły powiadomił o tym fakcie legnickich policjantów. O dalszym losie 22-latka zdecyduje teraz sąd.

Dyrektor jednej z legnickich szkół powiadomił policję o tym, że na egzamin maturalny z języka angielskiego zgłosił się mężczyzna, który - posługując się nie swoim dowodem osobistym - usiłował zdawać egzamin za inną osobę.

Po wylegitymowaniu się i podpisaniu listy maturzyści zajęli miejsca w sali egzaminacyjnej. Wtedy jeden z nauczycieli zorientował się, że wśród osób na sali nie rozpoznaje absolwenta szkoły, którego nazwisko widniało na liście. Powiadomił o tym dyrektora szkoły, który następnie wezwał policję.

Okazało się, że 22-latek usiłował przystąpić do egzaminu, podając się i posługując się dowodem osobistym swojego kuzyna. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 5 lat. Odpowiedzialność karna grozi również mężczyźnie, który udostępnił swój dokument tożsamości w celu zaliczenia egzaminu maturalnego.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony