Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 14 tys. porcji marihuany nie trafi do sprzedaży

Data publikacji 10.05.2013

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze, działając na terenie gminy Świerzawa, w jednym z budynków znaleźli suszącą się marihuanę, a także już gotowy susz, z którego po podziale można byłoby uzyskać ponad 14 tys. porcji handlowych tego narkotyku. Mężczyźnie, za czyn, o który jest podejrzany, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło 9 maja 2013 roku na jednej z posesji w powiecie złotoryjskim. Policjanci, prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową, wytypowali mężczyznę, który może posiadać znaczne ilości środków odurzających, a także ustalili jego miejsce pobytu. Funkcjonariusze po przygotowaniu przystąpili do realizacji, podczas której, w trakcie przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez podejrzanego, w jednym z budynków na terenie gminy Świerzawa, znaleźli dużą ilość suszącej się marihuany. Policjanci ujawnili również już gotowe do sprzedaży środki odurzające, które ukryte były w beczce. Po sprawdzeniu przez specjalistów okazało się, że z zabezpieczonej marihuany można byłoby wyprodukować ponad 14 tys. porcji handlowych tego narkotyku. Funkcjonariusze zabezpieczyli także lampy, wentylatory i inne przedmioty mogące mieć związek z prowadzoną tam uprawą.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany zajmował się również handlem.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony