Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał starsze osoby

Data publikacji 11.05.2013

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg oszustw na szkodę starszych ludzi. Sprawca wyszukiwał osoby o trudnej sytuacji materialnej, następnie pod pozorem zatrudnienia w jego fikcyjnej firmie, nakłaniał pokrzywdzonych do wzięcia kredytu i przekazania mu pieniędzy na poczet zaległości finansowych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Jego łupem w ten sposób padło 200 tysięcy złotych. Podejrzany został już do tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w wyniku przeprowadzonych czynności zatrzymali 40 – letniego mężczyznę, podejrzanego o szereg oszustw na szkodę starszych ludzi. Do zatrzymania doszło na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Jak ustalili policjanci, mieszkaniec jednej z miejscowości w okolicach Szczecina w okresie od kwietnia do listopada 2012 roku podróżując po Polsce wyszukiwał osoby starsze, bez środków do życia, oferując im pracę w „swojej firmie”, polegającą na wykonywaniu prostych czynności, np. stróżowaniu. Następnie podstępnie nakłaniał te osoby do podpisania umów kredytowych i przekazania mu otrzymanych w ten sposób pieniędzy na poczet spłaty zaległości jego fikcyjnej firmy. W wielu przypadkach pokrzywdzeni podpisując dokumenty bankowe byli przekonani, że podpisują dokumentację związaną z ich zatrudnieniem.

Działając w ten sposób sprawca wyłudził kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Działał na terenie całej Polski, w tym także Wrocławia, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 7 osób i usiłując oszukać 1 osobę.

Wobec 40 – latka zastosowano już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP Wrocław

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.73 MB)

Powrót na górę strony