Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym we Włoszczowie

Data publikacji 11.05.2013

W Zespole Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie odbyły się XXXVI Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęły trzyosobowe drużyny, uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych regionu świętokrzyskiego– zwycięzcy eliminacji powiatowych. Impreza ta połączona była z Piknikiem Bezpieczeństwa „Mundurowi – Dzieciom”, zorganizowanego dla wszystkich uczestników eliminacji oraz uczniów szkół z Włoszczowy.

Do rywalizacji stanęło 11 drużyn szkół podstawowych i 11 gimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, podczas rozwiązywania testów wiedzy, ale także zdać egzamin będący sprawdzianem ich umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód. Elementem praktycznym, ocenianym przez komisję, była również jazda po specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. W kategorii szkół gimnazjalnych i podstawowych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie, którzy zwyciężyli w obu kategoriach. Także indywidualnie najlepsi okazali się uczniowie z ZPO nr 1 we Włoszczowie.

W kategorii podstawówek zwyciężył Łukasz Domaradzki, a w kategorii gimnazjalistów ex aequo Marcin Fatyga i Albert Krakowiak. Nagrody uczestnikom wręczali między innymi Wicewojewoda Świętokrzyski Grzegorz Dziubek, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach podinsp. Rafał Kochańczyk oraz Komendant Powiatowy Policji we Włoszczowie mł. insp. Krzysztof Kozieł.

W tego rodzaju turniejach chodzi nie tylko o rywalizację sportową lecz także o utrwalenie wiedzy, którą dzieci muszą posiadać przy zdawaniu egzaminów na kartę rowerową. Umiejętności te przydadzą się w praktyce podczas poruszania się w ruchu drogowym, a niewątpliwie mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

Impreza ta połączona była z zorganizowanym Piknikiem Bezpieczeństwa „Mundurowi – Dzieciom”. Najmłodsi mogli zobaczyć między innymi pokaz psów policyjnych oraz techniki obezwładniania osób, w wykonaniu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. W ramach roku pieszego policjanci przeprowadzili konkurs dla dzieci z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie pieszych, wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć prezentowane przez funkcjonariuszy spoty reklamowe promujące bezpieczne i prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze. Policjantom pomagał również Koziołek „Spoko”, maskotka świętokrzyskiej policji.

źródło: KWP Kielce

Powrót na górę strony