Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili kolejną grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu znaczne ilości amfetaminy i marihuany

Data publikacji 13.05.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego po raz kolejny uderzyli w środowisko przestępcze zajmujące się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Tym razem funkcjonariusze rozbili grupę przestępczą działającą na terenie Bartoszyc. W ich ręce trafiło 8 osób w wieku od 22 do 33 lat, w tym szef grupy, który m.in. organizował i kolportował amfetaminę i marihuanę. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozpracowując środowisko przestępcze zajmujące się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków tym razem uderzyli w grupę przestępczą działającą na terenie Bartoszyc.

W dniach 7 - 8 maja br. grupy realizacyjne wspierane przez policyjnych antyterrorystów weszły do 8 mieszkań na terenie miasta. Podczas dynamicznego zatrzymania policjanci obezwładnili 8 członków grupy przestępczej. Wśród nich znalazł się szef grupy – 30-letni Daniel K., który w przeszłości był karany za pobicie.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna miał szeroki wachlarz zadań, zajmował się organizowaniem narkotyków, ich kolportażem wśród „wspólników” oraz sam doskonale znając lokalne środowisko wprowadzał do obrotu amfetaminę i marihuanę.

Podczas przeszukań mieszkań podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze oraz niewielkie ilości narkotyków.

Z prowadzonego w tej sprawie śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Bartoszycach wynika, że od grudnia ub.r. członkowie grupy mogli rozprowadzić wśród młodzieży blisko 1 kg amfetaminy i marihuany. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.  

Daniel K., który usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jeden z jego „wspólników” wzbogacił się o podobny zarzut, natomiast pozostali odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.  Wobec nich zastosowano policyjne dozory i zakazy opuszczania kraju.
 
(KWP w Olsztynie / mj)

Film Rozbili kolejną grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu znaczne ilości amfetaminy i marihuany

Opis filmu: cbś, narkotyki

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbili kolejną grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu znaczne ilości amfetaminy i marihuany (format flv - rozmiar 7.87 MB)

Powrót na górę strony