Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Specjalizowali się w kradzieżach BMW, teraz odpowiedzą za kradzieże z włamaniem oraz paserstwo

Data publikacji 13.05.2013

Wspólne działania policjantów z Radomia i Lublina oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania 5 mężczyzn trudniących się kradzieżami samochodów. Dwaj z nich wpadli w ręce policjantów wkrótce po tym, jak zdołali ukryć w jednej z dziupli skradzione w Kielcach BMW. Zatrzymani to mieszkańcy województwa mazowieckiego w wieku od 18 do 39 lat. Przestępcy specjalizowali się w kradzieżach najnowszych i najdroższych modeli BMW. Podejrzani już usłyszeli zarzuty, które dotyczą kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ.

Do zatrzymań doszło w ubiegłym tygodniu na terenie województwa mazowieckiego. Realizacja ta to efekt współpracy policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie, funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP z siedzibą w Radomiu, Lublinie oraz Straży Granicznej. Zatrzymano 5 mężczyzn, w wieku od 18 do 39 lat. Są to mieszkańcy Radomia, Otwocka i Józefowa. Dwaj z nich zatrzymani zostali w Radomiu nieopodal jednej z dziupli, gdzie kilka minut wcześniej zdołali ukryć skradzione w Kielcach BMW.

Podczas realizacji funkcjonariusze z Radomia i Lublina  przeszukali 12 pomieszczeń - mieszkań i budynków gospodarczych, tzw. dziupli, znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli wiele urządzeń służących do kradzieży samochodów, m.in. łamaki, urządzenia zgłaszające sygnał GPS, odpalarki i moduły pojazdów. Wartość odzyskanego i zabezpieczonego BMW to kwota 50 tys. zł.

Jak ustalili policjanci, grupa specjalizowała się w kradzieżach samochodów marki BMW. Interesowały ich wyłącznie najnowsze i najdroższe modele tej marki. Działali od stycznia bieżącego roku głównie na terenie województw: lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Policjanci udowodnili im kradzież 3 samochodów, paserstwo oraz usiłowanie kradzieży. Wartość skradzionych pojazdów szacowana jest na kwotę ponad 180 tys. złotych.

Kradzieżami BMW zajmowali się dwaj mieszkańcy Radomia w wieku 32 i 34 lat. Młodszy z nich był poszukiwany przez Policję. Został skazany na karę 3,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże i włamania.   Pozostali trzej mężczyźni odpowiadać będą za paserstwo. Wobec 2  z zatrzymanych zastosowany został tymczasowy areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy. Wszystkie czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie.

(KWP w Lublinie, KWP w Radomiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 14.48 MB)

Powrót na górę strony