Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbójnicy nie unikną kary

Data publikacji 13.05.2013

Policjanci z komisariatu Toruń Śródmieście chwilę po napadzie zatrzymali dwóch rozbójników. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Teraz może im grozić do 12 lat więzienia.

W minioną sobotę (11.05.13) około 3.00 nad ranem idący ulicą 27-latek został zaatakowany przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Napastnicy uderzyli go w głowę, a gdy upadł przeszukali jego odzież. Sprawcy zabrali mu portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami oraz telefon komórkowy.

Pokrzywdzony dotarł do najbliższego postoju. Poprosił o pomoc taksówkarza, który powiadomił swojego dyspozytora, aby ten poinformował policję. Patrol, który przyjechał do pokrzywdzonego wraz z nim pojechał tam, gdzie doszło do zdarzenia. Gdy dojeżdżali na miejsce w oddali zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisowi sprawców podanemu przez pokrzywdzonego.

Chwilę później policjanci zatrzymali podejrzewanych nastolatków. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nich skradzione 27-latkowi pieniądze i telefon komórkowy. Zatrzymani spędzili noc w policyjnej celi. Wczoraj (12.05.13) usłyszeli zarzut rozboju. Prokurator, po zapoznaniu się z całością materiałów zebranych przez kryminalnych, zdecydował, że obaj będą musieli stawiać się trzy razy w tygodniu do komisariatu na policyjny dozór.

Grozi im teraz do 12 lat więzienia. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

Policjanci odzyskali też portfel, który sprawcy wyrzucili do studzienki kanalizacyjnej.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony