Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i trzema listami gończymi

Data publikacji 13.05.2013

Poszukiwany europejskim nakazem aresztowania i trzema listami gończymi 46-letni Jerzy F. został zatrzymany przez policjantów z Ochoty. Mężczyzna przez cztery lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był przekonany, że podając się za brata, jest bezkarny. 46-latek był poszukiwany za oszustwa i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów.

Na numer alarmowy Policji zatelefonował mężczyzna, który powiadomił, że na terenie ogródka działkowego, do jednej z altanek ktoś najprawdopodobniej się włamał. Kiedy załoga policyjna przejechała na miejsce, para spała w altance.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i mężczyznę i przewieźli ich do komendy. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W czasie dokładnego sprawdzenia okazało się, że 46-latek podawał dane osobowe starszego brata.

Wyszło również na jaw, że Jerzy F. od czterech lat poszukiwany jest przez warszawskie sądy europejskim nakazem aresztowania i trzema listami gończymi za oszustwa i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów. Mężczyzna, by uniknąć zatrzymania często zmieniał adres, podejmował dorywcze prace i posługiwał się danymi starszego brata. Jerzy F. został już doprowadzony do zakładu karnego.

(KSP / tk)
 

Powrót na górę strony