Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Arsenał w domu

Data publikacji 17.05.2013

Kartuscy kryminalni zatrzymali 33-letniego obywatela Rosji, u którego znaleziono znaczne ilości broni i amunicji. Zarówno w domu, jak i w jego pobliżu mężczyzna zgromadził m.in. granaty moździerzowe, pistolety i karabiny, tłumiki, detonatory, naboje oraz pociski artyleryjskie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W środę kryminalni z kartuskiej komendy zapukali do drzwi 33-letniego obywatela Rosji mieszkającego w miejscowości Przyjaźń. Funkcjonariusze mieli informację, że może on nielegalnie posiadać broń i materiały wybuchowe.

Podczas przeszukania domu, w którym mieszkał mężczyzna policjanci znaleźli m.in. 10 granatów moździerzowych, 12 granatów, 5 detonatorów granatów ręcznych, korpus pocisku moździerzowego, 1600 sztuk amunicji różnego rodzaju, 4 tłumiki, pistolet maszynowy, karabinek Mauser,  kilka sztuk broni krótkiej oraz różnego rodzaju elementy pochodzące z demontażu rakietowych granatów moździerzowych. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze CBŚ oraz policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku wraz z psem wykrywającym ładunki wybuchowe.

Następnego dnia na miejsce przyjechał patrol saperski z Lęborka, który na terenie posesji odnalazł jeszcze 7 zakopanych pocisków artyleryjskich.

Zatrzymany 33-latek trafił do policyjnego aresztu i jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za to przestępstwo grozi kara od sześciu miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Taką samą karą zagrożone jest posiadanie bez wymaganego zezwolenia materiałów i urządzeń, które mogą sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób.

(KWP w Gdańsku / mj)   
   
 

Powrót na górę strony