Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 17.05.2013

Lęborscy policjanci uratowali 51-latka z Lęborka, który chciał odebrać sobie życie. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusze zapobiegli tragedii i mężczyzna trafił do szpitala.

W sobotę 11 maja kilka minut po północy dyżurny lęborskiej komendy został poinformowany o interwencji domowej. Na miejsce skierowany został patrol. Wchodzący na klatkę schodową policjanci zobaczyli mężczyznę, który na szyi miał pasek od spodni i zwisał bezwładnie przy schodach. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli działać. Korzystając z pomocy osób będących na klatce schodowej odwiązali pętlę z szyi mężczyzny i ułożyli go na podłodze. Policjant i jego koleżanka z patrolu rozpoczęli resuscytację, reanimując mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia.

Policjanci zareagowali odpowiednio do sytuacji, wykorzystując swoje umiejętności nabyte podczas kursów i szkoleń. St. sierż. Maciej Hazak służy w Policji od 6 lat, a jego koleżanka post. Kamila Jóskowska wstąpiła w szeregi Policji w lipcu 2012 roku. Obydwoje kurs podstawowy ukończyli w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

(KWP Gdańsk / tk)

Powrót na górę strony