Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podżegał do napadu – trafił do aresztu

Data publikacji 17.05.2013

Białostoccy kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta, który ukrywał się w Ełku. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie ponad 2,5 roku kary pozbawienia wolności za podżeganie do napadu w Ostrowi Mazowieckiej, w wyniku którego został zastrzelony mężczyzna.

Wczoraj w godzinach wieczornych funkcjonariusze Sekcji ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zapukali do jednego z mieszkań na terenie Ełku. Z ustaleń mundurowych wynikało, że może ukrywać się tam poszukiwany przez Policję 27-letni mieszkaniec Białegostoku. Ustalenia kryminalnych wskazywały na to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna ten będzie chciał uciec za granicę kraju by uniknąć kary pozbawienia wolności. Dlatego wyjechał z Białegostoku i ukrywał się w Ełku.

Ustalenia te okazały się trafne. Mężczyzna został zatrzymany w związku z nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Białymstoku, wydanym przez Sąd Okręgowy w Białymstoku w celu odbycia 2,5 roku kary pozbawienia wolności. Zatrzymany białostoczanin w 2009 roku podżegał do napadu w Ostrowi Mazowieckiej. W trakcie tego zdarzenia doszło do strzelaniny w wyniku której zginął mężczyzna. To właśnie dzięki intensywnym czynnościom funkcjonariuszy z Sekcji ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku szybko ustalono miejsce pobytu i zatrzymano 27-latka. Dzisiaj mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym w Białymstoku.   

(KWP w Białymstoku / mj)  

Powrót na górę strony