Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania osób z rozbitej grupy przestępczej

Data publikacji 17.05.2013

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. W ręce mundurowych wpadli czterej mężczyźni w wieku od 23 do 39 lat. Przy jednym z zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli karabin maszynowy. To dalszy ciąg sprawy prowadzonej przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, której początek sięga września ubiegłego roku.

We wrześniu i październiku ubiegłego oraz w marcu tego roku świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego prowadzili działania, w efekcie których rozbito grupę przestępczą. Łącznie policjanci zatrzymali wtedy 40 osób w wieku od 21 do 78 lat, mieszkańców województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz śląskiego. Wśród zatrzymanych były osoby podejrzane między innymi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, obrót znacznymi ilościami narkotyków, a także nielegalne posiadanie, wytwarzanie i handel bronią i amunicją.

Policjanci z nowoutworzonego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym i Wydziałem Kryminalnym namierzyli kolejne zamieszane w tę sprawę osoby. W środę policyjni antyterroryści zatrzymali 4 osoby, które są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz handel bronią. Wśród nich jest 39-letni mieszkaniec Starachowic, który był już notowany za kradzieże, paserstwo oraz wymuszenia rozbójnicze. Ponadto w ręce policjantów wpadło trzech mężczyzn z powiatu skarżyskiego. 36-latek notowany był wcześniej za przestępstwa narkotykowe i włamania. Z kolei 23-latek był już notowany za przestępstwa narkotykowe, a 33-latek za pobicie.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli należący do 39-latka karabin maszynowy. Broń została odnaleziona w specjalnej skrytce pod ziemią. Cała czwórka trafiła wczoraj przed oblicze prokuratora. Wobec mężczyzn zostało zastosowane poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

(KWP Kielce / tk)

Powrót na górę strony