Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla samochodowa w powiecie kłodzkim

Data publikacji 18.05.2013

Policjanci z Kłodzka współpracując z niemieckimi funkcjonariuszami na terenie gminy Kłodzko zlikwidowali samochodową dziuplę. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili części samochodowe i elementy karoserii luksusowych aut skradzionych za granicą. Jak wynika z ustaleń, akcesoria pochodzące z kradzionych pojazdów wystawiane były dalej do sprzedaży w Internecie. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn - 29 i 40-latka.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej uzyskali informację o dziupli samochodowej znajdującej się na terenie gminy Kłodzko. Kiedy ustalili i potwierdzili miejsce, w którym znajdowały się części z kradzionych samochodów, weszli na teren posesji. Dziupla samochodowa mieściła się w hali magazynowej, gdzie przechowywano części samochodowe i elementy karoserii luksusowych samochodów skradzionych za granicą.

Wyjaśnijąc okoliczności związane z przestępczym procederem funkcjonariusze ustalili, że kradzione akcesoria oferowane były dalej do sprzedaży za pośrednictwem Internetu. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn w wieku 29 i 40 lat.

Trwa wyjaśnianie szczegółów sprawy. Zatrzymanym za paserstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony