Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci na Międzynarodowych Zawodach Kynologicznych w Pardubicach

Data publikacji 18.05.2013

Nocne poszukiwanie osoby, która uciekła z konwoju, zatrzymanie osoby z bronią oraz tropienie przestępcy w otwartym terenie, to tylko niektóre z wielu ćwiczeń, które realizowali policjanci ze swoimi psami służbowymi podczas tegorocznych Międzynarodowych Zawodów Kynologicznych w Pardubicach. Do wspólnej rywalizacji o miano najlepszych stanęli przewodnicy psów służbowych m.in. z Czech, Słowacji, Niemiec oraz Polski. I miejsce w kategorii przewodników międzynarodowych zajął mł. asp. Sylwester Bustrycki ze swoim psem Aleksem, reprezentujący KMP we Wrocławiu.

Międzynarodowe Zawody Kynologiczne to dla policjantów doskonała możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności z zakresie współpracy oraz realizacji zadań służbowych wspólnie z psami. Tym razem od 12 do 16 maja br. w Pardubicach funkcjonariusze z Czech, Słowacji, Niemiec oraz z Polski, rywalizowali o tytuł najlepszego przewodnika psa służbowego.

W specjalnie przygotowanych konkurencjach uczestniczyło kilkunastu najlepszych policjantów ze swoimi psami służbowymi. Zadania, które mieli do realizacji były bardzo różne, m.in. nocne poszukiwanie osoby, która zbiegła z konwoju, zatrzymanie osoby z bronią, obrona policjanta przed atakiem niebezpiecznego przestępcy, a także tropienie w otwartym terenie oraz szukanie osoby ukrywającej się w pomieszczeniach zamkniętych.

Przewodnicy i ich psy, oprócz punktów zdobytych podczas poszczególnych konkurencji, oceniani byli również za wyszkolenie techniczne, posłuszeństwo zwierząt oraz pokonywanie naturalnych przeszkód w terenie.

I miejsce w kategorii przewodników międzynarodowych zajął mł. asp. Sylwester Bustrycki ze swoim psem Aleksem, reprezentujący Komendę Miejską Policji we Wrocławiu. Na wszystkich uczestników oprócz dyplomów i pucharów czekały również miłe, praktyczne nagrody.

(KWP we Wrocławiu / mw)


 

Powrót na górę strony