Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni motorowodniacy ze śląskiego garnizonu rozpoczęli sezon

Data publikacji 18.05.2013

Policjanci z wodnego komisariatu w Łodygowicach rozpoczęli służbę na jeziorze żywieckim. Mundurowi będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad akwenem. Rozpoczęcie sezonu poprzedziło uroczyste wodowanie łodzi, w którym udział wziął Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Piotr Kucia, kierownictwo żywieckiej komendy, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście.

Uroczystość zorganizowaną w w Klubie Żeglarskim „Halny” rozpoczęła się wodowaniem łodzi motorowej typu „Parker 650”. W inauguracji udział wziął Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Piotr Kucia, policjanci z żywieckiej komendy na czele z komendantem nadkom. Michałem Łukasik, komendanci komisariatów, zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żywcu - pani Danuta Pytlarz, wójtowie gmin, oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Zanim łódź trafiła na wodę, została poświęcona przez ks. Wiesława Ostrowskiego, Proboszcza Parafii Wszystkich Świętych w Zarzeczu. Tym samym policjanci z Sezonowego Ogniwa Wodnego Komisariatu Policji w Łodygowicach rozpoczęli służbę na jeziorze żywieckim. Podczas sezonu letniego będą oni dbać i czuwać nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą.

Łódź motorowa typu „Parker 650” została sfinansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przekazana została w ubiegłym roku przez Komendę Główną Policji w Warszawie na użytek Sezonowego Ogniwa Wodnego Komisariatu Policji w Łodygowicach. Jest to łódź kabinowa typu RIB, z silnikiem zaburtowym o mocy 200 KM. Na wyposażeniu posiada wysokiej klasy urządzenia nawigacyjne w postaci radaru, echosondy i GPS-a.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.72 MB)

Powrót na górę strony